Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w domu amfetaminę, a w samochodowych schowkach - nielegalne papierosy

Data publikacji 17.05.2013

33-letni Marek G. został zatrzymany przez policjantów kryminalnych i funkcjonariuszy Służby Celnej. Mężczyzna w przerobionym do przemytu osobowym renault przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. To jednak nie jedyne przestępstwo, jakie popełnił. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu ponad 200 gramów amfetaminy i marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyku podejrzanemu może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji sprawy doszło wczoraj przed jedną z posesji w miejscowości Jegłownik. Do kontroli zostało zatrzymane osobowe renault. W samochodzie znajdowały się papierosy pochodzące z przemytu. Policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej postanowili przeszukać również znajdujące się w Elblągu mieszkanie Marka G. To tam natknęli się na metalowe pudełko, w którym znajdowała się sproszkowana substancja. Badanie narkotestem potwierdziło, że była to amfetamina. Policjanci znaleźli także elektroniczną wagę z resztkami narkotyku, a także marihuanę.

Ponad 200 gramów amfetaminy oraz ponad 4 gramy marihuany zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.  Samochód, którym poruszał się 33-latek, trafił na dokładne oględziny. To tam, z użyciem psa Służby Celnej wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych, przeszukano auto, ujawniając liczne schowki, w których znajdowały się pochodzące z przemytu papierosy. Kartony zapakowane w folię były nawet w samochodowym zbiorniku na gaz. Łącznie znaleziono 180 paczek papierosów. Mężczyzna był już wcześniej notowany za inne, drobne przestępstwa. Teraz odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyku oraz przestępstwo skarbowe. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Olsztyn / tk)

Powrót na górę strony