Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mina przeciwpancerna na sprzedaż

Data publikacji 17.05.2013

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Szczuczynie na jednej z miejscowych posesji ujawnili ładunek wybuchowy z czasów II wojny światowej. Jak się okazało, właściciel działki przywiózł go do domu jako element ozdobny. Minę przekazano funkcjonariuszom jednostki wojskowej w Orzyszu.

Wczoraj do Posterunku Policji w Szczuczynie zgłosił się mężczyzna i  powiadomił mundurowych, że po mieście spaceruje kobieta z reklamówką, w której znajduje się przedmiot przypominający ładunek wybuchowy. Funkcjonariusze ustalili tożsamość kobiety i natychmiast pojechali do miejsca jej zamieszkania. Tam zastali właścicielkę posesji wraz z mężem. Okazało się że na podwórku, przed ich domem, leżała mina przeciwpancerna z czasów II wojny światowej.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wybrał się na ryby w okolice poligonu i tam znalazł minę. Z uwagi na fakt, że interesują go przedmioty pochodzące z tego okresu - znalezisko zabrał do domu. Żona, udając się na skup złomu by sprzedać inne przedmioty, postanowiła  pozbyć się także i znaleziska męża. Żaden jednak ze skupujących nie zdecydował sie na transakcję transakcję. Kobieta razem z niecodziennym "towarem" wróciła do domu.

Policjanci zabezpieczyli ładunek do czas przyjazdu funkcjonariuszy z jednostki wojskowej w Orzyszu.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony