Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komisarz Reks - nowy "policjant" w Sępólnie Kraj.

Data publikacji 17.05.2013

Szeregi sępoleńskiej Policji zasilił nowy "funkcjonariusz". To 2-letni owczarek niemiecki, który wabi się Reks. Mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego już niebawem będą mieli okazję zobaczyć czworonoga wraz z jego przewodnikiem podczas codziennych patroli.

W komendzie powiatowej w Sępólnie Krajeńskim pojawił się nowy funkcjonariusz. Jest nim pies, którego służbowe imię brzmi Gabnol. Policjanci i pracownicy sępoleńskiej komendy mówią do niego ,,REKS". Przewodnikiem dwuletniego owczarka niemieckiego jest sierż. Iwona Czajkowska. Policjantka wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym odbyła półroczny kurs specjalistyczny w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Tam też, oprócz zdobywania fachowej wiedzy, nawiązała się pomiędzy nimi prawdziwa przyjaźń. To pierwszy pies służbowy sierż. Iwony Czajkowskiej.

Reks to pies patrolowo-tropiący. Głównym jego zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oraz tropienie sprawców przestępstw. Mimo że nowy funkcjonariusz nie nosi munduru, to budzi respekt i szacunek. W końcu to... prawdziwy policjant!

"Komisarz Reks" miał okazję po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności podczas spotkania przeprowadzonego przez sępoleńskich mundurowych w Przedszkolu nr 1 w Sępolnie Krajeńskim. Podczas wizyty dzieci zapoznano z zasadami bezpieczeństwa w kontaktach z psami oraz zaprezentowano zdolności psa policjanta.

(KWP Bydgoszcz / tk)

Powrót na górę strony