Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież 10 aut

Data publikacji 17.05.2013

Policjanci z Katowic zatrzymali 33-letniego mężczyznę zajmującego się kradzieżami samochodów. Złodziej usłyszał zarzuty kradzieży łącznie 10 aut. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych.

Nad sprawą policjanci z wydziału samochodowego pracowali od końca stycznia tego roku. Wtedy na jednej z ulic wywiadowcy namierzyli skradzione w Berlinie BMW. Jego kierowca, aby uniknąć zatrzymania, staranował nieoznakowany radiowóz. Jadący nim dwaj policjanci zostali ranni. Kilka kilometrów dalej złodziej porzucił uszkodzone BMW i uciekł. Po kilku tygodniach ustalono jego dane personalne i okazało się, że jest nim 33-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna znany ze swojej kryminalnej przeszłości zaczął się ukrywać. Zatrzymany został 15 maja przez dzielnicowego na jednej z katowickich ulic.  

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymany 33-latek przestępczym procederem trudnił się od dłuższego czasu. Na terenie kraju ukradł jeszcze dziewięć innych samochodów o wartości kilkuset tysięcy złotych. Wszystkie auta uruchomił oryginalnymi kluczykami, które wcześniej ukradł ich właścicielom. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych. Grozi mu pięcioletni pobyt w więzieniu.

(KWP Katowice / tk)

Powrót na górę strony