Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 17.05.2013

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 30-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa swojego kolegi. 29-letniemu mężczyźnie zadano ciosy tępym narzędziem. Podejrzanemu o ten czyn bytomianinowi grozi teraz do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. Dzisiaj bytomski sędzia rozpatrzy wniosek prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie.

Dramatyczne zdarzenia miały miejsce w nocy z 14 na 15 maja w jednej z kamienic przy ul. Fałata. Jak wynika z ustaleń śledczych, do mieszkania sprawcy przyszedł jego kolega, który sam pił alkohol. W pewnym momencie w trakcie tego spotkania doszło do sprzeczki między kolegami, w wyniku której zatrzymany tępym narzędziem kilkakrotnie uderzył w głowę 29-latka. Następnie ciało wyniósł i pozostawił na terenie pobliskich ogródków działkowych.

Dokładny przebieg zdarzenia ustalają kryminalni pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Podejrzany w tej sprawie 30-letni bytomianin przyznał się do zabicia kolegi. Śledczy przedstawili mu zarzut zabójstwa, co oznacza, że może on zostać skazanay na karę do 25 lat więzienia, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Stróże prawa złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Teraz bytomski sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

(KWP w Katowicach / mj)   
   
 

Film Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Opis filmu: zabójstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo (format flv - rozmiar 7.54 MB)

Powrót na górę strony