Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice opiekowali się noworodkiem i jego dwiema siostrami

Data publikacji 20.05.2013

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miało każde z dwojga rodziców, których zatrzymali policjanci. Małżeństwo z gm. Chmielnik opiekowało się trojgiem swoich dzieci, w tym 1-miesięcznym chłopcem. Dziewczynkami w wieku 8 i 14 lat zaopiekował się ich dziadek. Noworodek trafił do pogotowia opiekuńczego, zaś nieodpowiedzialne małżeństwo - do policyjnego aresztu. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczorajszym popołudniem w jednej z miejscowości w gm. Chmielnik. Dyżurny policjantów otrzymał informację, że pijani rodzice opiekują się swoimi dziećmi. Na miejscu policjanci potwierdzili ten fakt. W domu oprócz pijanego małżeństwa przebywało także troje dzieci, w tym 1-miesięczny chłopiec. Jak się okazało podczas badania stanu trzeźwości, 35-letni mężczyzna miał ponad 2,2 promila, a jego 31-letnia żona 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce policjanci wezwali karetkę pogotowia. Lekarz zadecydował o zabraniu noworodka do Dziecięcego Szpitala w Kielcach, a następnie do pogotowia opiekuńczego. Z kolei dziewczynkami w wieku 8 i 14 lat zaopiekował się ich dziadek.

Nieodpowiedzialni rodzice trojga dzieci trafili do policyjnego aresztu. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za niewywiązywanie się z ciążącego obowiązku opieki nad osobami narażonymi na niebezpieczeństwo zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony