Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano dziuple samochodowe

Data publikacji 20.05.2013

Dwie dziuple zlikwidowali policjanci z Bemowa na terenie tej dzielnicy i w powiecie Stare Babice. Zabezpieczono części samochodowe z hond skradzionych kilka miesięcy temu na terenie Woli i Pragi Południe oraz mazdy skradzionej pod koniec kwietnia w województwie wielkopolskim. Zatrzymano 41-letniego Piotra G. który usłyszał zarzuty paserstwa.

Policjanci z Bemowa pracowali ostatnio przy sprawie dziupli, do której mogły trafiać auta skradzione z terenu Warszawy i okolic. Kilka dni temu policjanci namierzyli miejsce, gdzie samochody były rozbierane na części. Kryminalni przez kilka godzin sprawdzali okolicę i obserwowali podejrzaną posesję, a kiedy ich podejrzenia potwierdziły się, wkroczyli do akcji.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli silniki pochodzące ze skradzionych w styczniu na Woli i Pradze Południe hond oraz liczne części samochodowe pochodzące z kilkudziesięciu pojazdów, m.in. silniki, skrzynie biegów, elementy nadwozia, fotele z poduszkami powietrznymi. Na miejscu zatrzymano 41-letniego Piotra G., który w chwili zatrzymania rzucił się na interweniujących funkcjonariuszy usiłując zbiec.

Kolejnym krokiem funkcjonariuszy było sprawdzenie innej posesji należącej do zatrzymanego. W gminie Stare Babice znaleziono inne części ze skradzionych hond oraz rozebraną na części mazdę, skradzioną pod koniec kwietnia na terenie województwa wielkopolskiego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 41-latek usłyszał cztery zarzuty: trzy zarzuty paserstwa oraz zarzut naruszenia nietykalności policjanta. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Teraz funkcjonariusze będą sprawdzać, skąd pochodzą zabezpieczone przedmioty.

(KSP / mj)

Film Zlikwidowano dziuple samochodowe

Opis filmu: dziuple, przestępczość samochodowa, kradzieże

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano dziuple samochodowe (format flv - rozmiar 3.68 MB)

Powrót na górę strony