Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za napad na pracownika stacji

Data publikacji 20.05.2013

Na podstawie zgromadzonych przez toruńskich kryminalnych materiałów dowodowych sąd aresztował dwóch sprawców rozboju na 69-letnim pracowniku stacji gazu w Głogowie. Sprawcy pozostawali bezkarni przez blisko dwa miesiące, ale ostatecznie wpadli w ręce funkcjonariuszy. Jeden z nich okazał się być współsprawcą włamań do automatów w myjniach samochodowych. Teraz obu grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w 24 marca około godz. 20.10 na stacji gazu w Głogowie. Nieznani wówczas sprawcy napadli na 69-letniego pracownika, rozbójnicy dotkliwie pobili swoją ofiarę, aż do utraty przytomności, po czym zabrali saszetkę z pieniędzmi, którą miał przypiętą do pasa. Pokrzywdzony trafił wtedy do jednego z toruńskich szpitali. Śledczy skrupulatnie gromadzili wszelkie ślady i dowody w tej sprawie. Sprawdzali każdy szczegół, a także każdą nową informację, która mogła mieć związek z napadem. To pozwoliło im wreszcie wytypować sprawców tego zdarzenia. Kryminalni z komendy miejskiej z Torunia wspólnie z policjantami z komisariatu w Lubiczu zatrzymali dwóch podejrzanych w miniony czwartek. Napastnikami okazali się dwaj (20 i 22l.) mieszkańcy powiatu toruńskiego.

Następnego dnia obaj zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który przedstawił im zarzuty. Sąd po zapoznaniu się z okolicznościami sprawy i materiałem zgromadzonym przez śledczych postanowił aresztować obu podejrzanych na najbliższe trzy miesiące. Teraz grozi im do 12 lat więzienia. Dodatkowo kryminalni udowodnili, że 20-latek jest powiązany ze sprawą włamań do automatów wrzutowych na myjniach samochodowych w tamtym rejonie.

(KWP Bydgoszcz / tk)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.55 MB)

Powrót na górę strony