Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za zaangażowanie w służbie

Data publikacji 20.05.2013

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – insp. Wojciech Ołdyński, doceniając zaangażowanie w służbie i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków oraz uzyskane efekty, uroczyście wyróżnił i nagrodził trzech funkcjonariuszy Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz dwóch z Laboratorium Kryminalistyki z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej.

Podkom. Wioletta Perlicka i podinsp. Witold Grzybowski z Sekcji Daktyloskopii Laboratorium Kryminalistyki przeprowadzili szereg czynności badawczych mających na celu ustalenie na podstawie śladów linii papilarnych sprawcy szczególnie okrutnego przestępstwa na szkodę starszej, obłożnie chorej mieszkanki powiatu lubańskiego. W wyniku prowadzonych badań oraz wykonanych z własnej inicjatywy wielu dodatkowych czynności, funkcjonariusze przyczynili się do ustalenia oraz zatrzymania sprawcy pobicia i okaleczenia starszej kobiety, a także zniszczenia jej mieszkania.

Natomiast funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców dzięki ogromnemu zaangażowaniu i przeprowadzonym zdecydowanym działaniom zapobiegli próbie konfrontacji pomiędzy grupami pseudokibiców, a co się z tym wiąże działaniom przestępczym oraz zakłóceniu ładu i porządku publicznego.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony