Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 2.4 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 20.05.2013

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 2,4 tys. porcji narkotyków. Podejrzanemu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel i posiadanie środków odurzających. Podejrzany to 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze na podstawie wyników pracy operacyjnej wytypowali osobę, która może posiadać znaczne ilości narkotyków, a następnie sprawdzili jej miejsce zamieszkania. Przeszukując jedno z pomieszczeń gospodarczych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Jak ustalili specjaliści była to marihuana, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 2,4 tys. porcji tego narkotyku.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także czy mężczyzna zajmował się również handlem.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony