Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty i dozory za udział w zorganizowanej grupie handlującej narkotykami

Data publikacji 20.05.2013

Na 3 miesiące do aresztu trafili czterej z sześciu zatrzymanych podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami. Pozostali dwaj zostali objęci policyjnym dozorem. Wszystkim zatrzymanym może grozić kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą zajmująca się handlem narkotykami. Akcja zatrzymania jej członków została zaplanowana na 15 maja. Zatrzymano wtedy dziesięć osób. Większość z nich zachowywała się spokojnie, ale dwie osoby na widok policjantów wyrzuciły przez okno 13 woreczków z przygotowanymi porcjami marihuany, a następnie wyskoczyły przez okno. Przed budynkiem byli już policjanci, więc próba ucieczki nie powiodła się. Na miejscu podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400g amfetaminy.

Materiał jaki zgromadzili kryminalni dał podstawy prokuratorowi do przedstawienia sześciu z nich zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem znaczną ilością  środków odurzających oraz leków psychotropowych, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu.

Decyzją sądu czterech mężczyzn zostało aresztowanych na 3 miesiące. Wobec pozostałych dwóch zastosowano policyjny dozór. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Bydgoszcz / tk)

Powrót na górę strony