Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans po meczu: 100 mandatów karnych, 2 osoby zatrzymane

Data publikacji 20.05.2013

Świętokrzyscy policjanci podczas trwania wczorajszego meczu ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Jagiellonią Białystok zatrzymali dwóch pseudokibiców podejrzewanych o naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Ponadto przed meczem i po nim policjanci nałożyli 100 mandatów karnych na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych za zachowanie niezgodne z prawem.

Wczoraj o godzinie 17 na stadionie w Kielcach odbył się mecz ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Jagiellonią Białystok. W drugiej połowie meczu pseudokibice w górnej części trybun odpalili petardy i race, od których zapaliło się konfetti. Pożar próbowali ugasić pracownicy służb porządkowych, ale nie zostali dopuszczeni do miejsca, w którym on powstał. Grupa pseudokibiców skutecznie im to utrudniała. W związku z zaistniałą sytuacją do sektora weszli policjanci, którzy ostatecznie umożliwili strażakom ugasić ogień.

W trakcie interwencji mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 39 lat, którzy odpychali i szarpali policjantów. Ponadto starszy z nich wulgarnymi słowami znieważył funkcjonariuszy. Obaj noc spędzili w policyjnym areszcie. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Przed meczem oraz po jego zakończeniu policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kibiców oraz mieszkańców miasta. Okazało się, że wielu z uczestników imprezy sportowej nie zachowywało się jak należy, m.in. spożywając alkohol. Na 100 sprawców wykroczeń policjanci nałożyli mandaty karne na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony