Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci okiełznali krewkich pseudokibiców

Data publikacji 20.05.2013

Podczas policyjnego zabezpieczenia sobotniego meczu rozgrywanego w Busku-Zdroju między drużynami AKS Busko-Zdrój i Nidą Pińczów stróże prawa zatrzymali czterech mieszkańców powiatów buskiego i pińczowskiego w wielu od 20 do 32 lat. Są oni podejrzewani o udział w bójce. Ponadto w związku z meczem za popełnianie wykroczeń porządkowych, funkcjonariusze nakładali mandaty karne na sprawców tych czynów.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników tej imprezy sportowej oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego przed, w trakcie i po meczu. Niestety podczas sobotnich rozgrywek piłkarskich nie obyło się bez przypadków łamania zasad sportowego dopingu i przede wszystkim przepisów prawa. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, które podejrzewane są o udział w bójce, do jakiej doszło w okolicach stadionu. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu buskiego i pińczowskiego w wieku od 20 do 32. Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z bójką, w której uczestniczyli. Trzej z nich w chwili zatrzymania znajdowali się pod wpływem alkoholu. Cała czwórka dzisiaj złoży wyjaśnienia w tej sprawie. Za czyn o który są podejrzewani, może grozić im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w związku z popełnieniem wykroczeń o charakterze porządkowym podczas trwania meczu, mundurowi nałożyli 12 mandatów karnych na kwotę 4800 złotych.

(KWP Kielce / tk)

Powrót na górę strony