Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel narkotykami na dużą skalę

Dwóch mężczyzn podejrzanych za handel narkotykami na dużą skalę zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, kokainę i inne narkotyki. Zatrzymanym grozi nawet 12 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn. Na podstawie informacji i zdobytych materiałów dowodowych obaj usłyszeli zarzuty handlu narkotykami na dużą skalę. Podejrzani zostali zatrzymani kilka dni temu podczas akcji na os. Strzeszyn Grecki oraz na os. Winogrady.

Podczas przeszukania mieszkań, którymi dysponowali zatrzymani, śledczy znaleźli łącznie 8 kg marihuany, 4 kg amfetaminy o wysokim stężeniu, tabletki ekstazy, metaamfetaminę, a nawet kokainę. Oba mieszkania wyglądały, jak magazyny w których handlarze porcjowali narkotyki do dalszej sprzedaży. W jednym z pomieszczeń dodatkowo znajdowały się waga, urządzenia zazwyczaj wykorzystywane do prowadzenia uprawy konopi indyjskich. Były to specjalne filtry, nagrzewnice, sterowniki i lampy. Zabezpieczono także ponad 70 tys. zł w gotówce.

Policjanci kryminalni z KMP w Poznaniu zbierali informacje o podejrzanych od ponad pół roku. Obaj w przeszłości byli karani za przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich nawet siedział w więzieniu. O ich dalszej działalności w narkotykowym biznesie mogło świadczyć to, że użytkowali sportowe Porsche (auto zostało zabezpieczone) i BMW, a nigdzie nie pracowali. Jeden z nich korzystał nawet z pomocy społecznej.

Michał W. (40 l) i Paweł C. (35 l) będą odpowiadać za posiadanie narkotyków i handel nimi na dużą skalę. Materiały dowodowe, które przedłożono prokuratorom z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto dały podstawę do wszczęcia śledztwa. Na wniosek prokuratury sąd aresztował obu podejrzanych. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / pt)

Powrót na górę strony