Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli elektronarzędzia z placów budowy

Data publikacji 21.05.2013

Kryminalni z Bielan zatrzymali sprawców kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości prawie 80 tys. złotych. W rękach policjantów znaleźli się zaledwie kilkanaście minut po kolejnej kradzieży z terenu budowy. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy, mężczyźni, którzy na swoim koncie mają więcej takich przestępstw, odpowiedzą teraz za swoje czyny. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci na co dzień zwalczający przestępczość przeciwko mieniu pracowali nad sprawą już od kilku miesięcy. Z informacji kryminalnych wynikało, że z miejsc, w których trwają prace budowlane, giną elektronarzędzia. Sprawcy działali na terenie całej Warszawy. Dzięki żmudnej pracy funkcjonariusze ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym procederem oraz markę samochodu, jakim się poruszają. Efektem ich pracy było zatrzymanie sprawców i odzyskanie części skradzionych przedmiotów.

Kilka dni temu, około północy, policjanci zatrzymali do kontroli dwa samochody, którymi poruszali się mężczyźni mogący mieć związek z włamaniami na place budowy. W samochodzie marki ford transit znajdowała się zagęszczarka, przyczepa i elektronarzędzia o łącznej wartości 30 tys. złotych. W drugim pojeździe funkcjonariusze ujawnili narzędzia służące do włamań i kradzieży. Bardzo szybko okazało się, że zagęszczarka została kilkanaście minut wcześniej skradziona z budowy na Mokotowie.

Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych. Policjanci ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo, jakie mają na swoim koncie zatrzymani. Sprawcy działali od grudnia zeszłego roku. W tym czasie Sebastian K. i Sławomir K. dokonali kradzieży i kradzieży z włamaniem do kontenerów znajdujących się na placach budowy na terenie całej Warszawy. Mężczyźni zabierali głównie wiertarki, młotowiertarki, szlifierki i pilarki. W sumie narazili właścicieli na straty sięgające prawie 80 tys. złotych.

35-letni mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ich 32-letni kolega, Daniel A. odpowie za kradzież, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / tk)

Powrót na górę strony