Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podpalacze

Data publikacji 21.05.2013

Policjanci z Łodygowic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kilka podpaleń. Sprawcy podkładali ogień w szopach i stodołach w gminie Łodygowice. Straty jakie podpalacze wyrządzili swoim działaniem wstępnie oszacowano na blisko 100 tys. złotych. Teraz zatrzymanym grozi nawet do 5 lat więzienia.

Od lipca ubiegłego roku na terenie gminy Łodygowice doszło do licznych pożarów. Sprawą zajęli się miejscowi śledczy. W wyniku ustaleń zatrzymali oni dwóch mieszkańców gminy w wieku 18 i 22 lat. Jak wynika z materiałów sprawy, mężczyźni działali od lipca ubiegłego roku na terenie Łodygowic i Pietrzykowic. Dokonali tam sześciu podpaleń stodół i szop. Straty jakie wyrządzili wywołując pożary oszacowano wstępnie na prawie 100 tys. złotych.

Podpalacze po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli sześć zarzutów. Obaj zatrzymani przyznali się do popełnionych przestępstw. Za podpalenia najbliższe pięć lat mogą spędzić w więzieniu. Żywiecki prokurator obu podejrzanych objął policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz kolejnych zarzutów.

(KWP w Katowicach / mj)   

Powrót na górę strony