Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali sprawcę rozboju sprzed pół roku

Data publikacji 21.05.2013

Policjanci wyjaśnili sprawę rozboju, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to do jednego ze sklepów w Orzyszu wszedł mężczyzna w kominiarce. Trzymając w ręku nóż oraz przedmiot przypominający broń, zastraszył ekspedientkę, a następnie zabrał szufladę kasy sklepowej z pieniędzmi. Policjanci ustalili, kim był sprawca tego przestępstwa. To 19-letni mieszkaniec Orzysza, który przyznał się do popełnienia tego czynu oraz wielu innych przestępstw. Najbliższe 3 miesiące nastolatek spędzi w areszcie śledczym. Taki środek zapobiegawczy wobec niego zastosował sąd.

Policjanci wyjaśnili sprawę rozboju, do którego doszło w listopadzie minionego roku na terenie Orzysza. Mężczyzna w kominiarce na głowie wszedł do jednego ze sklepów. Trzymając w ręku nóż i przedmiot przypominający broń, zastraszył ekspedientkę, a następnie zabrał szufladę ze sklepowej kasy, w której było 1300 złotych.  Policjanci, pomimo upływu czasu, wciąż pracowali nad tym, aby zatrzymać sprawcę tego przestępstwa. Ustalili, że podejrzanym jest 19-letni Daniel W. mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna dotąd nie był notowany przez policję. Nastolatek przyznał się do postawionego mu zarzutu. Powiedział także, że to właśnie on był sprawcą sześciu włamań do różnych sklepów na terenie Orzysza począwszy od kwietnia minionego roku. Do lokali handlowych wchodził, wybijając szybę młotkiem.

19-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Taki środek izolacyjny wobec Daniela W. zastosował sąd.  Nastolatkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, mimo upływu czasu, wciąż wracają do niewyjaśnionych spraw. Tylko w ubiegłym roku w siedmiu kategoriach przestępstw - kradzież, kradzież z włamaniem, kradzież samochodu, bójka lub pobicie, rozbój, zniszczenie mienia, uszkodzenie ciała - wykrytych po podjęciu postępowania umorzonego było 1443 spraw. Jak mówią kryminalni, ich charakter i waga są bardzo różne, ale wracają do każdej kategorii przestępstw, ponieważ każda sprawa jest ważna, a szczególne znaczenie ma to dla osoby pokrzywdzonej.

(KWP w Olsztynie / mg)
 

Powrót na górę strony