Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał złodzieja

Data publikacji 21.05.2013

Częstochowski policjant, będąc poza służbą, zainterweniował, gdy zobaczył brutalny napad na starszą kobietę. Napastnik uderzył i przewrócił 67-latkę, po to aby ukraść jej torebkę. Całą sytuację zauważył przejeżdżający prywatnym samochodem funkcjonariusz. Bez wahania zatrzymał 20-letniego sprawcę rozboju.

20-letni  mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania zaatakował 67-latkę, gdy  wracała do domu ulicą Niepodległości w Częstochowie. Mężczyzna  początkowo powiedział kobiecie, iż pomoże jej zanieść zakupy do domu. Gdy odmówiła, uderzył ją w plecy. Kobieta upadła, sprawca złapał za jej torebkę, usiłując ją ukraść. Częstochowianka broniła torebki, sprawca więc brutalnie ją kopał.

Tę sytuację zauważył przejeżdżający policjant z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusz był po służbie, ale nie zawahał się zainterweniować.  Podbiegł do sprawcy i odciągnął go od pobitej pokrzywdzonej.  Sprawca rozboju był agresywny, w trakcie interwencji zniszczył telefon policjanta, a także groził mu, że go zabije. Napastnik został przekazany powiadomionym policjantom.

Zatrzymany usłyszał zarzuty rozboju, gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Za te wszystkie czyny został tymczasowo aresztowany.

(KWP Katowice / tk)

Powrót na górę strony