Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł choremu na cukrzycę

Data publikacji 21.05.2013

Dzięki szybkiej reakcji policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu udało się pomóc mężczyźnie choremu na cukrzycę. Mężczyzna zasłabł, natomiast funkcjonariusz zareagował w jedyny możliwy sposób – dał mu trochę cukru i jednocześnie powiadomił pogotowie.

Do niecodziennej interwencji policjanta doszło w sobotę na ulicy Zbrowskiego.  Będący na urlopie policjant, który na co dzień pracuje w radomskiej drogówce, zauważył pojazd, który gwałtownie się zatrzymał na drodze. Kierowca natomiast wyszedł z auta i upadł na trawę. Policjant natychmiast zatrzymał prywatne auto, by zorientować się, co się dzieje z kierowcą. Mężczyzna był bardzo blady, z trudnością odpowiadał na zadawane mu pytania  i tracił z sekundy na sekundę świadomość. Powiedział tylko, że jest chory na cukrzycę.

Funkcjonariusz zareagował w jedyny możliwy sposób – dał mu trochę cukru i jednocześnie powiadomił pogotowie. Stan mężczyzny zaczął się poprawiać z minuty na minutę.  Okazało się, że mężczyźnie podczas podróży bardzo spadł cukier. Dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji policjanta, a następnie służb medycznych mężczyźnie nic się nie stało. Świadkami tego zdarzenia było wiele osób, niestety tylko nieliczni zaoferowali pomoc choremu.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony