Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dwie uprawy konopi

Data publikacji 21.05.2013

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, w związku z podejrzeniem o posiadanie środków odurzających i nielegalną uprawę konopi. W wyniku działań prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i izby celnej, zlikwidowano także dwa miejsca, w których prowadzona była uprawa. Zabezpieczono sadzonki, z których na odpowiednim etapie rozwoju można by było uzyskać około 6 kilogramów marihuany o wartości nie mniejszej niż 180 tys. złotych.

Policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, w wyniku przeprowadzonej realizacji, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających i nielegalną uprawę konopi. Ponadto, działając wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i izby celnej, w ramach specjalnej grupy powołanej do zwalczania przestępstw akcyzowych i narkotykowych, zlikwidowali dwa miejsca, w których prowadzona była uprawa. Podejrzany to 44–letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym jak policjanci ustalili, że w jednym z wynajmowanych na terenie Wrocławia mieszkań, uprawiane są konopie indyjskie. Podczas przeprowadzonego sprawdzenia, funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia. W piwnicy, należącej do wynajmowanego lokalu mieszkalnego, funkcjonariusze znaleźli w szafie kilkanaście doniczek z sadzonkami konopi oraz środki odurzające w postaci marihuany. Szafa, w której znaleziono sadzonki, była specjalnie skonstruowana do prowadzenia uprawy i wyposażona w odpowiedni sprzęt oświetleniowy, grzewczy i wentylacyjny.

Idąc dalej tropem, na terenie gminy Oborniki Śląskie, w miejscu zamieszkania podejrzanego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli na posesji kolejne sadzonki, które znajdowały się na polu uprawnym. Łącznie w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 sadzonek konopi, które na odpowiednim etapie rozwoju umożliwiłyby uzyskanie około 6 kilogramów marihuany o wartości nie mniejszej niż 180 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony