Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał parafian

Data publikacji 21.05.2013

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu w Łodzi zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od grudnia 2012 roku za oszustwa. Mężczyzna podawał się za pracownika jednego z magazynów katolickich i zbierał pieniądze na płyty z nagraniem uroczystości pogrzebowych zmarłego proboszcza z łódzkiej parafii. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Łodzi uzyskali informacje, że siostra  ukrywającego się przed policją mężczyzny będzie przyjmowała Pierwszą Komunię Świętą. Policjanci przypuszczali, że na uroczystości może pojawić się poszukiwany mężczyzna. Z ustaleń stróżów prawa wynikało, że oszust w lipcu 2012 roku odwiedzał parafian jednego z łódzkich kościołów oferując im płytę z rzekomym zapisem uroczystości pogrzebowych zmarłego proboszcza. Mimo, że funkcjonariusze mieli dzień wolny od pracy pojechali zweryfikować swoje przypuszczenia. Na miejscu w kościele szybko odnaleźli poszukiwanego, jednak z uwagi na charakter uroczystości w jakiej uczestniczył postanowili poczekać, aż opuści on miejsce kultu religijnego.

Gdy tylko 22-latek wyszedł z kościoła, został zatrzymany. Mężczyzna był zaskoczony obecnością funkcjonariuszy, nie stawiał jednak oporu. Odpowie teraz za oszustwo. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Łódź / tk)

Powrót na górę strony