Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów na sklepy zatrzymani

Data publikacji 21.05.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 8 maja zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię brutalnych napadów na sklepy spożywczo-monopolowe. Zatrzymani to 20-letni mieszkańcy powiatu poznańskiego. Obaj po usłyszeniu zarzutów decyzją sądu trafili do aresztu.

Do pierwszego napadu na sklep doszło 20 marca br. na terenie poznańskiego Grunwaldu. Wtedy to dwaj mężczyźni poprosili ekspedientkę, aby podała im alkohol z niższej półki. Kiedy tylko kobieta odwróciła się i schyliła po towar została brutalnie zaatakowana. Sprawcy pobili ją i zabrali gotówkę ze sklepowej kasy. Pięć dni później jeden ze sprawców w podobny sposób zaatakował pracownicę kolejnego sklepu.

Na przełomie marca i kwietnia, działając we dwójkę, bandyci napadli na sklepy jeszcze dwukrotnie. Pracujący nad tą sprawą policjanci nabrali podejrzeń, że za wszystkimi napadami stoją te same osoby. Bardzo pomocne okazały się informacje dotyczące przebiegu zdarzeń i wyglądu napastników, przekazane przez pokrzywdzone kobiety.

Zebrane przez policjantów informacje doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania sprawców wszystkich czterech napadów. Zatrzymani to 20-letni mężczyźni, mieszkańcy powiatu poznańskiego. Po usłyszeniu zarzutów rozboju obywaj podejrzani decyzją sądu trafili do aresztu na trzy miesiące. Żaden z nich nie był wcześniej karany.

Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony