Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodszy aspirant Daniel Grzyb Mistrzem Polski w kickboxingu

Data publikacji 22.05.2013

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji mogą uczyć się od najlepszych. Jednym z instruktorów taktyki i technik interwencyjnych jest zdobywca tegorocznego tytułu Mistrza Polski w kickboxingu - młodszy aspirant Daniel Grzyb, który już przygotowuje się do jesiennych Mistrzostw Świata w Turcji.

Sport jest obecny w jego życiu od dawna. Już jako 18-latek rozpoczął przygodę z kickboxingiem. Występuje w barwach Klubu Sportowego Piaseczno X Fight Team. Jego trenerem jest pierwszy polski mistrz świata w tej dyscyplinie Piotr Siegoczyński. Pod jego skrzydłami Daniel zdobywa najwyższe trofea.

– Jestem zwolennikiem teorii, że talent to zaledwie 10% sukcesu, reszta to ciężka praca – mówi Daniel.

Pasmo sportowych sukcesów zapoczątkowało III miejsce w Mistrzostwach Polski Wschodniej w kickboxingu w 2006 r. Kolejne zwycięstwa były już tylko kwestią czasu. Daniel jest wielokrotnym medalistą Polski, dwa razy zdobył Puchar Polski. Regularnie bierze udział w zawodach krajowych i międzynarodowych. Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery jest zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w kategorii wagowej do 74 kg. Wzięło w nich udział ponad 240 zawodników z 48 klubów z całego kraju.

- Finałowa walka była bardzo zacięta – relacjonuje Daniel Grzyb. Starałem się dać z siebie wszystko. W osiągnięciu sukcesu na pewno pomogły mi determinacja, silna wola oraz intensywne treningi. Mam wielką satysfakcję z wygranej, liczę również, że poszczęści mi się w tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Intensywne, dwugodzinne treningi nasz mistrz odbywa od czterech do pięciu razy w tygodniu. Trzeba przy tym tak zaplanować zajęcia, aby nie kolidowały z grafikiem służb. Pogodzenie obu profesji jest możliwe przede wszystkim dzięki wyrozumiałości przełożonych, a także kolegów. Nie da się ukryć, że sukcesy Daniela w jakiejś części, to również ich zasługa.

Daniel, posiadacz czarnego mistrzowskiego pasa w kickboxingu z powodzeniem szkoli też młodych policjantów Oddziału Prewencji Policji w zakresie wyszkolenia strzeleckiego oraz technik interwencji. Nie wszyscy wiedzą, że uczą się od mistrza. Dyskrecja to jego cecha dominująca, przydatna również w służbie policjanta.

Kickboxing to połączenie bokserskich ciosów pięścią i kopnięć nogą. Zdobywa z roku na rok coraz większą popularność, a Polska jest uznawana w świecie za potęgę i źródło wielu sportowych talentów w tej dyscyplinie

(KSP / tk)

Powrót na górę strony