Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł w Atenach

Data publikacji 22.05.2013

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 29-letni Andrzej S. został zatrzymany w Atenach. Miał na swoim koncie posiadanie środków odurzających, oszustwo oraz zmuszanie przemocą do określonego działania. Aby uniknąć kary uciekł za granicę. Namierzyli go poszukiwacze z KGP wspólnie z funkcjonariuszami z Oleśnicy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Do sprawy poszukiwań 29-letniego Andrzeja S. dołączyli funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BSK KGP kiedy pojawiła się informacja od ich kolegów z Oleśnicy, że mężczyzna najprawdopodobniej uciekł za granicę. 29-latek wolał ukryć się poza Polską niż odpowiedzieć przed sądem za posiadanie środków odurzających, oszustwo i zmuszanie przemocą do określonego działania. W związku z tym za Andrzejem S. został wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. Po pewnym czasie wspólnego śledztwa policjanci ustalili, że poszukiwany ukrywa się w Atenach. Dlatego kolejnym krokiem, który miał doprowadzić do zatrzymania go był kontakt z greckimi funkcjonariuszami za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP.

Z przekazanych informacji wynikało, że 29-latek jest osobą nadal niebezpieczną i może przy sobie posiadać broń. Andrzeja S. zatrzymali funkcjonariusze Security of Athens – specjalnej jednostki policyjna. Już po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że bardzo często zmieniał miejsca pobytu, posługiwał się fałszywymi dokumentami oraz był bardzo ostrożny przy nawiązywaniu nowych kontaktów. Wszystko po to, aby uniknąć zdemaskowania. Dzięki policyjnej współpracy 29-latek stanie przed sądem.

kj

Powrót na górę strony