Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za znieważenie i pobicie na tle rasowym

Data publikacji 22.05.2013

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, w związku z podejrzeniem o znieważenie na tle rasowym i pobicie obywatela Republiki Gwinei. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 17 maja br. w godzinach popołudniowych, na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pobity mężczyzna, w związku z doznanymi obrażeniami nogi, trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. W wyniku przeprowadzonych ustaleń oraz podjętych działań funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o związek z tym zdarzeniem.

Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty znieważenia i stosowania przemocy wobec innej osoby z powodu jej przynależności rasowej oraz pobicia. Po przedstawieniu zarzutów, policjanci doprowadzili zatrzymanego do sądu, który zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju, połączonego z zatrzymaniem paszportu. 20-letniemu mieszkańcowi Wrocławia za czyny, o które jest podejrzany, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony