Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje samochodów i paserzy

Data publikacji 22.05.2013

Policjanci z Gostynia zatrzymali pięciu podejrzanych o kradzieże samochodów i paserstwo. Mężczyźni działali na terenie Wrocławia oraz powiatu gostyńskiego i rawickiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli części z kilkunastu skradzionych aut. Sprawcy usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.

Kryminalni wyjaśnili sprawy kradzieży sześciu pojazdów, do których doszło w powiecie gostyńskim od początku bieżącego roku. Poszukiwaniem sprawców zajęli się po tym, jak w nocy z 8 na 9 stycznia w Pępowie został skradziony samochód osobowy marki VW Golf IV. Od tego czasu do chwili zatrzymania osób zamieszanych w ten proceder zniknęły jeszcze trzy vw golfy i jeden ford galaxy. Śledczy przez cały czas systematycznie pracowali i analizowali materiały. Dzień po dniu byli coraz bliżej wyjaśnienia sprawy i zatrzymania podejrzanych. Początkowo kryminalni opierali się na domysłach i przypuszczeniach w którym kierunku „odjeżdżają” skradzione auta. Jednak, gdy już byli pewni, że sprawcy pochodzą z powiatu krotoszyńskiego działania policjantów skupiły się nad jedną wcześniej przyjętą wersją zdarzeń.

Zatrzymanie mężczyzn zbiegło się z kradzieżą kolejnego auta. W nocy z 18 na 19 maja sprawcy ukradli w Pępowie kolejnego vw golfa. Po kilku godzinach od zgłoszenia przestępstwa policjanci z Gostynia, wspierani mundurowymi z Krotoszyna wkroczyli do dziupli samochodowej. Na terenie jednej posesji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli numeratory do nabijania nowych znaków identyfikacyjnych, kluczyki, komputery oraz części pochodzące z dwunastu skradzionych aut. Były to silniki, skrzynie biegów i elementy karoserii pochodzące od samochodów marki: VW Golf, VW Sharan, Seat Alhambra i Ford Galaxy. Natomiast skradzionego ostatnio golfa policjanci odnaleźli w powiecie ostrowskim. Łącznie w ręce policjantów wpadło pięciu podejrzanych w wieku od 29 do 34 lat. Trzech z nich zajmowało się kradzieżą samochodów, pozostali dwaj to paserzy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem, paserom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast pozostałej trójce nawet 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
   
(KWP w Poznaniu / mj)  

Powrót na górę strony