Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za podłożenie ładunku wybuchowego

Data publikacji 22.05.2013

Lubuscy funkcjonariusze Policji w ubiegły piątek zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podłożenie dwóch ładunków wybuchowych. Zdarzenie miało miejsce 30 kwietnia 2013 w miejscowości Brzeźnica w powiecie żagańskim.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, KWP w Gorzowie Wlkp. oraz Centralnego Biura Śledczego zebrano dowody pozwalające na zatrzymanie mężczyzny, który jest podejrzany o podłożenie dwóch ładunków wybuchowych własnej produkcji w miejscowości Brzeźnica w powiecie żagańskim. W wyniku wybuchu, do którego doszło 30 kwietnia bieżącego roku, uszkodzone zostały budynki mieszkalne i gospodarcze oraz samochód osobowy marki Renault Traffic.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w piątek zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił także na przedstawienie podejrzanemu zarzutów popełnienia innych przestępstw, między innymi posiadania i wytwarzania materiałów wybuchowych, kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia mienia i stalkingu.

Postępowanie przygotowawcze nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żaganiu i na wniosek Prokuratora sąd aresztował zatrzymanego mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony