Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli skradzione pojazdy warte kilkaset tysięcy złotych

Data publikacji 22.05.2013

Policjanci z Jeleniej Góry zlikwidowali dziuplę z pojazdami skradzionymi na terenie Czech i Niemiec. W garażu funkcjonariusze znaleźli dwa motocykle BMW, samochód BMW 560 oraz quada śnieżnego. Straty pokrzywdzonych sięgają kilkuset tysięcy złotych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, w kotlinie jeleniogórskiej zatrzymali 43-letniego mieszkańca Kowar podejrzewanego o ukrycie kilku pojazdów pochodzących z kradzieży. Jak ustalono, 43-latek wydzierżawił w Kowarach garaż, w którym ukrył pojazdy pochodzące z kradzieży. W dziupli funkcjonariusze odnaleźli dwa motocykle marki BMW, samochód marki BMW 560 oraz quad śnieżny na czterech gąsienicach.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że zabezpieczone pojazdy zostały skradzione zagranicą, quad w Czechach, a pozostałe pojazdy na szkodę obywateli Niemiec. Ich wartość szacuje się na kilkaset tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, ustalają pokrzywdzonych i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

43-latek został zatrzymany i osadzony w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze, gdyż był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz za paserkę grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony