Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapadły wyroki dla pseudokibiców

Data publikacji 22.05.2013

W sprawie czterech pseudokibiców, którzy zostali zatrzymani na terenie stargardzkiego powiatu po meczu Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg, w miniony poniedziałek sąd wydał wyroki. Wszyscy oskarżeni zostali uznani winnymi popełnienia zarzucanych im czynów i wymierzono im kary.

11 maja br. około godziny 17.00 w Stargardzie Szczecińskim zakończył się mecz piłki nożnej na stadionie Błękitnych. Po spotkaniu kibice przyjezdni w asyście Policji wyjeżdżali z miasta swoim autokarem. Wówczas, kiedy znajdowali się u zbiegu ulic Gdyńskiej i Szosy Maszewskiej kierowca zatrzymał pojazd, z którego zaczęły wysiadać osoby. Policjanci chcąc ustalić co się stało, podeszli do autokaru, jednak wtedy zostali zaatakowani przez znajdujących się tam mężczyzn.

Mundurowi wezwali ich do zachowania spokoju, ale mimo tego mężczyźni nie dostosowali się do wydawanych poleceń. W związku z tym funkcjonariusze obezwładnili ich tak, aby zapobiec dalszej eskalacji zdarzenia. Na miejscu zatrzymano czterech najbardziej agresywnych mężczyzn.

Podejrzewani czterej mieszkańcy Kołobrzegu trafili do policyjnego aresztu, a kolejnego dnia usłyszeli zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut wywierania wpływu na czynności funkcjonariusza poprzez kierowanie gróźb pozbawienia życia.

W poniedziałek 13 maja dwaj czterej mężczyźni  doprowadzeni zostali do stargardzkiego sądu, a tydzień później na kolejnej rozprawie Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim wydał wyrok uznający oskarżonych za winnych.

(KWP Szczecin / tk)

Powrót na górę strony