Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na jubilera

Data publikacji 22.05.2013

Koszalińscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu na jubilera. Odzyskali także skradzioną biżuterię. Zatrzymany mężczyzna to 41-letni mieszkaniec Ukrainy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu na sklep jubilerski doszło wczoraj na koszalińskim osiedlu. Przed południem do sklepu wszedł mężczyzna. Przedmiotem przypominającym broń palną zastraszył właściciela. Oddał w jego stronę strzały, raniąc mężczyznę w twarz.  Sprawca rozbił gablotę, w której znajdowały się wyroby jubilerskie. Zabrał dwie palety z obrączkami, a następnie uciekł. Świadek zdarzenia o całym zajściu powiadomił dyżurnego koszalińskiej komendy.

Policjanci, którzy natychmiast podjęli czynności i pojechali we wskazany rejon ustalili drogę ucieczki sprawcy. Kilkaset metrów dalej, na terenie Sportowej Doliny mężczyzna w bezpośrednim pościgu został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Próbował uciekać i stawiać opór, ale okazało się to bezcelowe.

Na miejscu mundurowi zabezpieczyli przedmiot przypominający broń palną oraz odzyskali skradzioną w wyniku rozboju biżuterię. Sprawca został przewieziony do koszalińskiej jednostki. Podczas ustalania jego tożsamości okazało się, że jest obywatelem Ukrainy. 41-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem 1,5 promila. Dziś zebrany materiał dowodowy wraz z aktami sprawy trafi do prokuratury.

Za objęte zarzutem przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony