Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 23.05.2013

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa w Żyrardowie. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Żyrardowie. Ponadto, jak ustalili mazowieccy policjanci, był on jednym z członków grupy przestępczej, zajmującej się między innymi handlem narkotykami. Zatrzymany 36-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W połowie lutego opinia publiczna została poruszoną zdarzeniami, które miały miejsce w Żyrardowie. 29-latek został zaatakowany kilkadziesiąt metrów od jednego z klubów. Napastnicy obcięli mężczyźnie prawą dłoń i trzy palce lewej dłoni, miał również rany cięte głowy. Miejscowa prokuratura połączyła napad z innymi śledztwami. Dotyczyły one dwóch strzelanin, do których doszło na terenie Żyrardowa. 

W związku z zaistniałymi wydarzeniami Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji powołał grupę operacyjno-śledczą złożoną z funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu oraz KPP w Żyrardowie, której zadaniem  było doprowadzenie do wyjaśnienia tych zdarzeń. Na terenie Żyrardowa wzmocniono również służbę prewencyjną. Ulice patrolowali policjanci z samodzielnych pododdziałów prewencji.  W wyniku działań rozbito dwie grupy przestępcze z terenu Żyrardowa oraz okolic Warszawy,  zajmujące się między innymi handlem narkotykami. Zatrzymano blisko 45 osób, z których około 15 tymczasowo aresztowano. Ponadto w ramach prowadzonych przez grupę operacyjno-śledczą czynności,  ustalono jednego z członków grupy przestępczej, poszukiwanego listem gończym od marca bieżącego roku. Mężczyzna ten to 36-letni mieszkaniec  Żyrardowa, który był poszukiwany za usiłowanie zabójstwa przy użyciu broni palnej. Z ustaleń  funkcjonariuszy wynika, że  mógł on dokonać ucięcia dłoni mieszkańcowi Żyrardowa, którego zaatakował maczetą. 

Intensywne działania mazowieckich policjantów mające na celu ustalenie miejsca  ukrywania się tego mężczyzny, doprowadziły funkcjonariuszy do Poznania. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu nawiązali współpracę z Wydziałem Kryminalnym KWP w Poznaniu. W wyniku tych działań  poszukiwany 36-latek został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Mazowieccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku nadal pracują nad tymi sprawami. Wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzeń, poszukują świadków, którzy mogą przyczynić się do ich rozwikłania. Sprawa jest rozwojowa, w najbliższym czasie można spodziewać się dalszych zatrzymań.

(KWP w Radomiu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.71 MB)

Powrót na górę strony