Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń u 28-latka

Data publikacji 23.05.2013

Jedenaście sztuk broni palnej, elementy składowe broni oraz amunicję ujawnili i zabezpieczyli łukowscy policjanci u jednego z mieszkańców gminy Krzywda. Mężczyzna nie posiadał zezwolenia na żadną z nich. Zabezpieczona broń i amunicja zostanie przesłana do badań do laboratorium kryminalistycznego, a 28-latek odpowie za jej nielegalne posiadanie.

Łukowscy kryminalni ustalili, że 28-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Krzywda może posiadać w miejscu zamieszkania broń palną bez wymaganego pozwolenia. W wyniku przeprowadzonego wczoraj przeszukania posesji mężczyzny znaleziono u niego  jedenaście sztuk broni palnej w tym karabiny typu Mauser, karabin maszynowy typu Sterling, pistolet sygnałowy – rakietnica typu Perkun, elementy składowe broni palnej i działa przeciwlotniczego oraz ponad 170 sztuk skorodowanej amunicji.
 
Nielegalna broń, elementy oraz amunicja pochodziły prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej.
 
Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Łukowie. Przestępstwo posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat pozbawiania wolności.  
 
(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony