Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pielęgniarka oszukiwała starszych ludzi

Data publikacji 23.05.2013

Policjanci z Olsztyna zatrzymali podejrzaną o oszustwa 31-latkę. Kobieta, podając się za przedstawiciela medycznego, oferowała starszym ludziom aparaty słuchowe. W rzeczywistości jednak do seniorów trafiały wzmacniacze słuchowe warte około 50 zł, a nie 400 czy 600 zł, jak płacili za sprzęt oszustce pokrzywdzeni. Kobieta, na co dzień pracownik personelu medycznego jednego z olsztyńskich szpitali, usłyszała zarzuty dotyczące przestępstw na szkodę sześciu osób. Mimo że podczas okazania podejrzana został rozpoznana przez wszystkich poszkodowanych, nie przyznała się do winy. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Od 2011 roku do lipca 2012 roku do olsztyńskich policjantów dotarło sześć zgłoszeń o oszustwie. Do starszych osób zgłaszała się kobieta przedstawiająca się jako przedstawiciel medyczny, która oferowała im aparaty słuchowe. W rzeczywistości oryginalne urządzenie przyszli klienci widzieli tylko podczas prezentacji. Natomiast, kiedy przychodziło do zakupu, do seniorów zamiast aparatu trafiał wzmacniacz słuchowy. Jednak starsze osoby płaciły za niego nie 50 złotych, czyli tyle ile jest wart, a od 400 do 600 złotych.

Przedwczoraj 31-latka, która na co dzień jest pielęgniarką, została zatrzymana w miejscu pracy. Mimo że podczas okazania wszyscy pokrzywdzeni rozpoznali podejrzaną, ta nie przyznała się do winy. Po przedstawieniu 6 zarzutów oszustwa prokurator zastosował wobec sprawczyni tysiąc złotych poręczenia majątkowego, policyjny dozór i zakaz zbliżania się do osób pokrzywdzonych.

Za wyłudzenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)
 

Powrót na górę strony