Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kalafior” i „Rybak” zatrzymani za kradzieże aut

Data publikacji 23.05.2013

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się kradzieżami samochodów. 34-latkowie Tomasz M. i Robert W. wpadli podczas blokady drogowej na jednym z warszawskich mostów. Będą odpowiadali za kradzież z włamaniem mazdy i dwóch toyot o wartości prawie 120 tys. złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznej samochodówki prowadzili działania zmierzające do zatrzymania członków grupy przestępczej dokonującej kradzieży pojazdów marek japońskich na terenie Warszawy. Przestępcy typowali pojazd, a następnie w sprzyjających okolicznościach włamywali się do niego. Wówczas jeden ze sprawców odjeżdżał skradzionym pojazdem, drugi zaś pilotował go jadąc drugim samochodem.

Funkcjonariusze podjęli działania zmierzające do ich zatrzymania. Podczas blokady na jednym z warszawskich mostów odzyskali pochodzącą z kradzieży z włamaniem mazdę 3, a także skradzioną w Niemczech toyotę avensis. Podczas dalszych działań policjanci samochodówki zatrzymali dwóch członków grupy przestępczej: 34-letnich Tomasza M. ps. „Kalafior” i Roberta W. ps. „Rybak”.

Mężczyźni dostali zarzuty kradzieży z włamaniem mazdy 3 skradzionej w kwietniu na Bielanach oraz toyoty auris i toyoty yaris skradzionych w kwietniu na Targówku. Wartość zabezpieczonych pojazdów to prawie 120 tys. złotych.
Policjanci odzyskali też skradzioną w Niemczech toyotę avensis, a także zabezpieczyli saaba, którym poruszali się mężczyźni, z podejrzeniem przerobienia cech identyfikacyjnych.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu Tomasz M. i Robert W. zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci zajmujący się sprawą nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony