Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby z grupy przestępczej zatrzymane

Data publikacji 23.05.2013

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali kolejnych mężczyzn ze zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie handlowali narkotykami, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Dwaj kolejni bydgoszczanie, w wieku 27 i 40 lat, wpadli w ręce policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy w środę (22.05.2013). Materiał dowodowy zgromadzony przez kryminalnych pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów. Są podejrzani o to, że od stycznia do maja tego roku, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, handlowali znacznymi ilościami narkotyków. Jednocześnie uczynili sobie z tej działalności stałe źródło dochodów. Wobec 27-latka prokurator zdecydował o dozorze. Natomiast 40-latek trafił do aresztu na najbliższe 3 miesiące.

Przypomnijmy, że do rozbicia grupy doszło w połowie maja tego roku. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą zajmująca się handlem narkotykami. Akcja zatrzymania jej członków została zaplanowana na 15 maja. Podczas przeszukań mieszkań w centrum miasta policjanci zabezpieczyli ponad 400 g amfetaminy, ok. 14 tys. złotych oraz biżuterię o wartości ok. 7 tys. złotych. Zatrzymano siedmiu podejrzanych. Materiał zgromadzony przez kryminalnych świadczy, że mężczyźni działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem środkami odurzającymi i psychotropowymi, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu. Wówczas do aresztu na 3 miesiące trafiło czterech z nich. Pozostali dwaj będą stawiać się na dozór. Wobec ostatniego z zatrzymanych nie stosowano żadnych środków zapobiegawczych.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz-Północ, w zorganizowanej grupie przestępczej działało dziewięciu mieszkańców bydgoskiego Śródmieścia. Mężczyźni ci handlowali narkotykami na terenie naszego miasta. Śledczy zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są dalsze zatrzymania.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony