Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ratunkowa na Odrze

Data publikacji 23.05.2013

Wrocławscy policjanci z komisariatu wodnego uratowali na Odrze dwie osoby, które na rowerze wodnym, znajdując się na szlaku żeglugowym, miały problem z utrzymaniem równowagi w związku z wysoką falą, silnym i porywistym wiatrem oraz silnym nurtem rzeki, co groziło wypadnięciem do wody i utonięciem. Osoby te znajdowały się także na torze kolizyjnym z płynącymi z obu stron w ich kierunku dwoma pasażerskimi statkami wycieczkowymi. Dzięki natychmiastowej akcji ratunkowej nie doszło do nieszczęścia.

22 maja br., po godzinie 17.00, funkcjonariusze z komisariatu wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pełniąc wspólnie z funkcjonariuszami wrocławskiej Straży Miejskiej służbę łodzią motorową na Odrze, w rejonie śródmiejskiego węzła wodnego, zauważyli na środku szlaku żeglugowego rower wodny, na którego pokładzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Wymienieni wymachiwali rękoma. Mieli wyraźny problem z utrzymaniem równowagi na rowerze wodnym. Funkcjonariusze zauważyli też, że sprzęt pływający znajdował się na torze kolizyjnym z płynącymi w ich kierunku z obu stron dwoma pasażerskimi statkami wycieczkowymi.

Osoby znajdujące się na rowerze wodnym były bardzo mocno zdenerwowane zaistniałymi okolicznościami - nagłą zmianą warunków na rzece, wysoką falą, silnym i porywistym wiatrem oraz silnym nurtem rzeki, co powodowało napływ wody do roweru, brak kontroli nad nim i jego powolne tonięcie.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję ratunkową. W pierwszej kolejności ewakuowali mężczyzn z roweru wodnego na pokład policyjnej łodzi motorowej, a następnie ściągnęli go z toru żeglugowego, po którym płynęły statki, w kierunku brzegu.

Dzięki podjętej akcji ratunkowej nie doszło do nieszczęścia. Uratowani mężczyźni, mieszkańcy Wrocławia i województwa świętokrzyskiego, w wieku 22 i 25 lat, nie doznali również żadnych obrażeń.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony