Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali pracodawcę

Data publikacji 23.05.2013

Przez kilkanaście miesięcy sukcesywnie okradali swojego pracodawcę. Z terenu zakładu wywieźli ponad czternaście ton blachy aluminiowej. Dwaj wspólnicy usłyszeli 70 zarzutów kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (20.05.13) około południa funkcjonariusze z komisariatu w Lubiczu zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu golubsko–dobrzyńskiego podejrzanego o kradzież. Kryminalni dowiedli, że mężczyzna od grudnia 2011 roku do końca kwietnia tego roku, będąc zatrudnionym w jednej z firm w gminie Lubicz, kradł blachę aluminiową i sprzedawał ją na złomie. Jak ustalili funkcjonariusze, nie robił tego sam. Jego wspólnikiem okazał się 54-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego. Do jego zatrzymania doszło we wtorek (21.05.13). Policjanci na jednym ze złomów w gminie Lubicz zabezpieczyli około tony skradzionego materiału. Ostatecznie udowodnili, że obaj zatrzymani przez nich mężczyźni, na przestrzeni kilkunastu miesięcy, wywieźli z zakładu ponad 14 ton blachy aluminiowej tzw. offsetowej, wartej prawie 80 tysięcy złotych.

Każdy z nich usłyszał po 70 zarzutów. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczyli od zatrzymanych mienie, ciągnik rolniczy i samochód osobowy, warte prawie 170 tysięcy złotych. Obaj podejrzani zgłosili do protokołu akces dobrowolnego poddania się karze. Czy tak się stanie zdecyduje prokurator.

Teraz złodziejom oprócz utraty pracy może grozić do 5 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony