Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch diagnostów podejrzanych o przyjmowanie łapówek

Data publikacji 23.05.2013

Kolneńscy i białostoccy policjanci zatrzymali dwóch diagnostów, którym zarzuca się potwierdzanie przeprowadzenia badania stanu technicznego pojazdów w zamian za łapówki. Prokurator wobec mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

W miniony wtorek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie  oraz Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kolneńskiego. Zarówno 53-latek, jak i 54-latek pracowali jako diagności w jednej ze stacji  kontroli pojazdów w powiecie kolneńskim. Na podstawie policyjnych działań operacyjnych i w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy mężczyznom postawiono kilkanaście zarzutów, dotyczących potwierdzania nieprawdy w dokumentacji przeprowadzenia badania stanu technicznego w elektronicznym rejestrze badań technicznych oraz w dowodach rejestracyjnych pojazdów. Mężczyźni działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podczas gdy tak naprawdę nie były przeprowadzane żadne badania.

Dzisiaj 53- i 54-latek usłyszeli zarzuty urzędowego poświadczenia nieprawdy oraz przyjęcia korzyści majątkowej, nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Prokurator wobec diagnostów zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony