Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzeni za ratowanie życia i skuteczne działania

Data publikacji 24.05.2013

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski wyróżnił dzisiaj policjantów za skuteczne i profesjonalne działania, które doprowadziły do zatrzymania dwóch sprawców napadów na oddział banku w powiecie żyrardowskim, a także policjantów, którzy z poświęceniem ratowali życie innych osób.

Dzisiaj Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski wyróżnił policjantów, którzy wykazali się zaangażowaniem i skutecznością w codziennej służbie, a także za ratowanie życia innych osób. Wśród wyróżnionych znalazło się trzech policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, którzy w kwietniu zatrzymali 22-letniego mieszkańca Żyrardowa podejrzanego o dokonanie napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia na oddział jednego z banków. Do napadu doszło na początku lipca ubiegłego roku.

Wyróżnione zostały także st. post. Aleksandra Calik i sierż. Anna Rabas-Szarska, które nie zważając na niebezpieczeństwo dla własnego zdrowia i życia podjęły skuteczną interwencję ratując z pożaru nieprzytomną 73-letnią kobietę. Skuteczną interwencją wykazał się także sierż. sz. Lechosław Słupski, który przez kilka minut reanimował mężczyznę leżącego na jezdni. Po podłączeniu do specjalistycznego sprzętu, po następnych kilku minutach, mężczyzna zaczął oddychać. Jak stwierdził ratownik medyczny gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjantów cała sytuacja najprawdopodobniej skończyłaby się tragicznie.

W czasie piątkowej uroczystości Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafała Batkowskie, życzył im dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym. W spotkaniu uczestniczyli również Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Komendant Powiatowy i I Zastępca Komendanta Powiatowego w Żyrardowie.

(KWP Radom / tk)

Film Nagrodzeni za ratowanie życia i skuteczne działania

Opis filmu: podziękowania

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nagrodzeni za ratowanie życia i skuteczne działania (format flv - rozmiar 6.8 MB)

Powrót na górę strony