Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozboje

Data publikacji 27.05.2013

Zgorzeleccy policjanci, działając we wspólnej polsko – niemieckiej grupie NYSA, zatrzymali 2 mężczyzn oraz kobietę, podejrzanych o napady rabunkowe. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani grożąc przemocą zmuszali osoby pokrzywdzone do wydania pieniędzy, dokumentów oraz innych przedmiotów wartościowych. Grozi im teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu działając wspólnie w policjantami z Niemiec, w ramach wspólnej grupy NYSA, prowadzili działania zwalczające przestępczość narkotykową. Wynikiem tych działań było zatrzymanie młodego mężczyzny podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zatrzymanym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Bogatynia, przy którym policjanci znaleźli i zabezpieczyli marihuanę. Realizując dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna na swoim koncie ma również inne poważne przestępstwa. Analiza materiałów dowodowych potwierdziła, że podejrzany od lutego bieżącego roku, co najmniej sześć razy napadł na przypadkowo napotkane osoby i grożąc lub bijąc je metalowym prętem, zmuszał do wydania pieniędzy lub innych przedmiotów wartościowych. Jak ustalili policjanci w przestępczej działalności pomagała mu 19-letnia siostra i 27-letni kuzyn, którzy także zostali zatrzymani i trafili do aresztu.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in. czy podejrzani nie popełnili więcej tego typu przestępstw w ostatnim czasie. Sąd zastosował już wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, natomiast wobec kobiety zastosowano dozór policyjny.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony