Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany drugi sprawca brutalnego pobicia księdza

Data publikacji 28.05.2013

Skarżyscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzewanego o brutalne pobicie 50-letniego księdza i kradzież rowerów. To druga osoba zatrzymana do tej sprawy. Wcześniej w ręce funkcjonariuszy wpadł 23 – letni mieszkaniec gminy Suchedniów. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku maja bieżącego roku, w pobliżu kościoła przy ulicy Kieleckiej w Suchedniowie. Wtedy to, około godziny 20, jedna z sióstr zakonnych znalazła za budynkiem gospodarczym pobitego 50-letniego księdza. Mężczyzna posiadał na ciele liczne obrażenia, które wskazywały na pobicie. Nieprzytomnego kapelana przewieziono natychmiast do szpitala.

Na miejsce zdarzenia skierowano policyjne patrole oraz przewodnika z psem służbowym. Przez kilka godzin przy udziale funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzano oględziny miejsca zdarzenia, zbierając dowody i zabezpieczając liczne ślady. Wstępne ustalenia wskazywały na motyw rabunkowy, gdyż jak się okazało, z jednego z pomieszczeń gospodarczych sprawcy skradli dwa rowery. Z policyjnych ustaleń wynikało, że do pobicia doszło prawdopodobnie w momencie "nakrycia" złodziei przez księdza. Sprawcy byli bardzo brutalni o czym świadczyły poważne i rozległe obrażenia ciała u pokrzywdzonego.

W prowadzoną sprawę zaangażowani zostali nie tylko policjanci ze skarżyskiej komendy, ale również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Działania operacyjne kryminalnych doprowadziły do wytypowania mężczyzn mających związek z tym przestępstwem. Pierwszy z podejrzanych wpadł w ręce funkcjonariuszy już następnego dnia po zdarzeniu. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Suchedniów, który wstępnie przyznał się do udziału w tym zajściu. Zdecydowano o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze ustalili, że związek z przestępstwem może mieć również 24 – letni mieszkaniec tej samej gminy. Informacja o poszukiwaniu osoby mającej związek z brutalnym pobiciem duchownego, dotarła do lokalnych i ogólnopolskich mediów. Funkcjonariusze skarżyskiej komendy sprawdzali każdy sygnał, który docierał do nich, w związku z opisywanym przestępstwem. Bardzo cenne okazały się informacje przekazane przez jednego ze świadków w ostatnim czasie.

Wczoraj policjanci dotarli do miejsca, gdzie ukrywał się 24 - latek. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Policjanci odzyskali również jeden z rowerów skradzionych przez sprawców. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Teraz może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)
 

Powrót na górę strony