Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za wzorową postawę

Data publikacji 28.05.2013

Dwóch nastolatków, którzy wykazali się postawą godną naśladowania spotkało się z Komendantem Miejskim Policji w Bydgoszczy. Młodzieńcy odebrali z rąk podinsp. Andrzeja Cieślika list z podziękowaniami i gratulacjami, a także drobny upominek. Były również słowa uznania i serdeczne życzenia.

Dzisiaj, 28 maja szef bydgoskiej Policji podinsp. Andrzej Cieślik spotkał się z dwoma uczniami jednej z bydgoskich szkół, którzy przyczynili się do zatrzymania sprawcy napadu na bank. W spotkaniu tym wziął również udział Komendant Komisariatu Policji ze Szwederowa mł. insp. Rafał Theuss oraz przedstawiciele banku, w którym miał miejsce rabunek. Komendant podziękował oraz pogratulował godnej i wzorowej postawy chłopaków. Podkreślił również jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa. Do podziękowań dołączyli się również przedstawiciele banku, którzy przygotowali dla nich miłą niespodziankę.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 22 kwietnia 2013 roku w jednej z bydgoskich placówek bankowych na Starym Mieście. Wtedy to napastnicy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali kasjerki i zażądali pieniędzy. Po otrzymaniu gotówki sprawcy uciekli. Jednak uciekających przestępców zauważyło dwóch uczniów jednej z bydgoskich szkół, którzy zapamiętali niezbędne informacje o zdarzeniu. O tym, co zaobserwowali przekazali kryminalnym, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą. Ich informacje były na tyle cenne, że pozwoliły policjantom na zatrzymanie jednego z podejrzanych. Na podstawie zgromadzonych dowodów w sprawie śledczy przedstawili 17-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Bydgoski sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy na wniosek prokuratora i policjantów aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

(KWP Bydgoszcz / tk)

Powrót na górę strony