Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i areszt dla zatrzymanego

Data publikacji 29.05.2013

23-letni Łukasz K., który chcąc uniknąć zatrzymania próbował potrącić interweniującego funkcjonariusza z Giżycka, usłyszał zarzuty. Dotyczą one posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz próby zmuszenia policjanta przemocą do odstąpienia od wykonania czynności służbowych. Sprawca został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w miniony piątek tj. 24 maja br. około 13.00 w Giżycku na ul. Jagiełły. Policjant z wydziału kryminalnego miejscowej komendy będący na wolnym zauważył znanego mu i dziwnie zachowującego się kierowcę chryslera. 23-latek na widok policjanta zaczął uciekać. Funkcjonariusz o zaistniałej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego, a sam ruszył w pościg za mężczyzną. Na miejsce interwencji skierowano dodatkowe patrole Policji.
W tym czasie kierujący chryslerem wjechał do podziemnego garażu przy ul. Jagiełły. Policjant przedstawiając się, nakazywał mężczyźnie zatrzymanie i opuszczenie auta. Jednak kierowca nie zrobił tego, wręcz przeciwnie, jechał samochodem wprost na interweniującego policjanta, trącając go lusterkiem. Następnie sprawca wyskoczył z auta i próbował uciekać pieszo. Wtedy to między blokami przy ul. Daszyńskiego został zatrzymany przez nadjeżdżający patrol.
W trakcie pościgu sprawca wyrzucił z auta reklamówkę, w której mogły znajdować się narkotyki. Kilkusetgramowy pakunek trafił do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie, gdzie eksperci potwierdzili, że zabezpieczono 200 gram marihuany.

Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w wydziale kryminalnym z powodu urazu kręgosłupa, ręki i kolana po interwencji trafił na obserwację do szpitala. Po badaniach policjant wrócił do domu.

Kierującym chryslerem 23-letni Łukasz K. giżycczanin, wcześniej notowany za sprawy narkotykowe, trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator przedstawił zatrzymanemu kolejny zarzut dotyczący zmuszenia policjanta przemocą do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie przejęło Centralne Biuro Śledcze i Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, za ponadprzeciętne działanie i zaangażowanie na rzecz zwalczania przestępczości narkotykowej policjanta Wydziału Kryminalnego giżyckiej Komendy, wystąpił do Komendanta Głównego Policji z wnioskiem o nagrodzenie go.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony