Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla drugiego podejrzanego w sprawie znieważenia i pobicia na tle rasowym

Data publikacji 29.05.2013

Zarzuty znieważenia i stosowania przemocy z powodu przynależności rasowej oraz pobicia obywatela Republiki Gwinei usłyszał drugi z mężczyzn ustalonych przez wrocławskich policjantów. Wcześniej w tej sprawie, już następnego dnia po zdarzeniu, policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzanych. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na wrocławskich Krzykach i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, prowadząc dalsze działania w sprawie znieważenia na tle rasowym i pobicia obywatela Republiki Gwinei, do którego doszło 17 maja br., ustalili drugiego mężczyznę, podejrzanego o współudział w tym zdarzeniu. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna ten również usłyszał zarzuty znieważenia i stosowania przemocy wobec innej osoby z powodu jej przynależności rasowej oraz pobicia.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 17 maja br. w godzinach popołudniowych, na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pobity mężczyzna, w związku z doznanymi obrażeniami nogi, trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego.

Już następnego dnia, w wyniku przeprowadzonych ustaleń oraz podjętych działań, funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali 20-letniego mężczyznę, podejrzewanego o związek z tym zdarzeniem. Po przedstawieniu zarzutów, policjanci doprowadzili zatrzymanego do sądu, który zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju, połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Za czyny, o które obaj mężczyźni są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Zatrzymany za znieważenie i pobicie na tle rasowym >>

Powrót na górę strony