Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podpalacza

Data publikacji 29.05.2013

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, który podpalił budynek gospodarczy w Mroczenku. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego nowomiejskiej komendy. Podczas prowadzonych czynności z podejrzanym funkcjonariusze ustalili, że ma on na swoim koncie jeszcze jedno podpalenie. Straty spowodowane dwoma pożarami pokrzywdzeni oszacowali na kwotę ponad 52 tys. zł. Podpalacz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do pierwszego zdarzenia doszło 17 marca w Mroczenku. Policjanci otrzymali wówczas informacje o pożarze drewnianego garażu wraz ze znajdującymi się tam dwoma samochodami, narzędziami oraz innymi przedmiotami. Kolejne zdarzenie miało miejsce 12 maja również w Mroczenku. Tym razem ogień zniszczył budynek gospodarczy i stodołę.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalali sprawcę tych podpaleń. Podejrzenia padły na jednego z mieszkańców wsi. Mężczyzna, który został zatrzymany w poniedziałek to strażak ochotnik. 26-latek podczas przesłuchania przyznał się do podpaleń. Straty powstałe w wyniku obu pożarów oszacowano na kwotę ponad 52 tys. złotych.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Iławie, Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Nowym Mieście Lubawskim, zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony