Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli narkotyki za 50 tys. złotych

Data publikacji 29.05.2013

Policjanci z referatu antynarkotykowego i bielskiego pododdziału prewencji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli amfetaminę, z której można by było przygotować ponad 18 tys. „działek” dilerskich. Oprócz tego zabezpieczyli tam broń i amunicję, świadectwa maturalne – in blanco, pieczątki, oraz przyrządy służące do włamań. Za przestępstwa te zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj, na jednej z ulic w centrum miasta, policjanci zauważyli dobrze im znanego 48-letniego bielszczanina, który ma za sobą przeszłość kryminalną i był już karany za posiadanie środków odurzających. Postanowili go wylegitymować. Stróże prawa znaleźli przy nim kilka gramów amfetaminy. Pozostałą część narkotyków odnaleźli podczas przeszukania jego mieszkania na obrzeżach Bielska – Białej. Zabezpieczyli tam amfetaminę o czarnorynkowej wartości ponad 50.000 złotych, z której można by było sporządzić ponad 18.000 „działek” dilerskich. W mieszkaniu odnaleźli ponadto broń i amunicję, kilkanaście świadectw maturalnych in blanco, pieczątki szkół i ich dyrektorów, diagnostów samochodowych a także „łamaki” zamków służące do włamań.

Policjanci ustalają teraz pochodzenie tych przedmiotów oraz do jakich celów miały być wykorzystane. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Zatrzymany bielszczanin usłyszy dzisiaj zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Katowicach / mw)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.24 MB)

Powrót na górę strony