Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia

Data publikacji 29.05.2013

Atak na stację elektroenergetyczną pod Opolem zakończył się zatrzymaniem trzech uzbrojonych sprawców. Opolscy policjanci wspólnie z energetykami ćwiczyli współdziałanie w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych.

Wczoraj odbyło się ćwiczenie dowódczo-sztabowe współdziałania Policji oraz podmiotów pozapolicyjnych, w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej związanej z atakiem terrorystycznym na stację elektroenergetyczną. W ćwiczeniach wzięli udział policjanci ze Sztabu Policji KWP w Opolu, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, SAT w Opolu oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu wraz podległymi jednostkami organizacyjnymi. Ćwiczenie zrealizowano na jednej ze stacji elektroenergetycznych pod Opolem.

Ćwiczono działanie specjalistycznych sił policyjnych przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych związanych z zatrzymaniem terrorystów. Jednocześnie ćwiczenie było sprawdzeniem umiejętności kadry kierowniczej w zakresie  reagowania kryzysowego na terenie specyficznego obiektu jakim jest stacja elektroenergetyczna, a także współdziałania z podmiotami pozapolicyjnymi.

(KWP Opole / tk)

Powrót na górę strony