Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany do napadu na konwojentów

Data publikacji 29.05.2013

Policjanci z Ostrołęki i Radomia zatrzymali podejrzanego o napad z bronią na konwój przewożący pieniądze. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Wobec zatrzymanego 34-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Zdarzenia miało miejsce w grudniu ubiegłego roku w miejscowości Wyszel. Już pierwsze czynności wykonane na miejscu wskazywały, że napad był szczegółowo przygotowany i nie było w nim przypadku. Skradziono wówczas kilkaset tysięcy złotych. Tuż po zdarzeniu na miejsce przestępstwa skierowano mundurowych ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. Powołano także zespół składający się z doświadczonych kryminalnych, który prowadził sprawę. Technicy podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli pierwsze ślady, które miały kluczowe znaczenie dla dalszych czynności.

W ciągu kolejnych tygodni było już wiadomo, że w sprawę są zamieszane osoby z poza powiatu ostrołęckiego. Włączyli się w nią także policjanci z KWP zs. w Radomiu. To właśnie wspólne działania kryminalnych z Ostrołęki i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zakończyły się poniedziałkowym zatrzymaniem w Ostrołęce oraz Warszawie dwóch mężczyzn (32 i 34 lata).

Przedwczoraj zarzut rozboju oraz nielegalne posiadanie amunicji usłyszał zatrzymany w Warszawie mieszkaniec Małkini. Amunicja ta została zabezpieczona przez policjantów podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę. Dzisiaj na wniosek prokuratury sąd wobec mężczyzny zastosował środek w postaci aresztu na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn został po wykonaniu czynności zwolniony do domu. Dalsze czynności w sprawie prowadzi wydział kryminalny ostrołęckiej komendy.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony