Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w przestępczość samochodową

Data publikacji 29.05.2013

Kolejne uderzenie w przestępczość samochodową. Policjanci z wydziałów do walki z przestępczością samochodową komend wojewódzkiej i miejskiej w Łodzi, pod nadzorem poleskiej prokuratury, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która trudniła się kradzieżami pojazdów, paserstwem i kradzieżami rozbójniczymi. Dotychczas zatrzymano osiem osób, z których cztery zostały już tymczasowo aresztowane. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

27 maja 2013 roku specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej weszli jednocześnie do kilku mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie województwa łódzkiego. Zatrzymano łącznie ośmiu mężczyzn i jedną kobietę  w wieku od 22 do 43 lat. Na terenie wspomnianych posesji zabezpieczono 5 samochodów noszących ślady ingerencji w znaki identyfikacyjne, a także skuter wodny. Ponadto zabezpieczono sprzęt służący do kradzieży między innymi łamaki i moduły elektroniczne. 

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem osobom zarzutów kradzieży pojazdów, głównie z terenu Łodzi. Auta ginęły w większości z niestrzeżonych parkingów przyblokowych w porze wieczorowo- nocnej. Pozostali członkowie grupy usłyszeli zarzuty paserstwa i kradzieży rozbójniczych.  Łupem szajki mogło paść ponad czterdzieści samochodów takich marek, jak  volkswagen, audi czy honda, które  trafiały do dalszej odsprzedaży po przerobieniu numerów identyfikacyjnych, bądź były rozbierane na części.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi trzech mężczyzn w wieku od 28 do 43 lat  podejrzanych o kradzieże. Miesięcznym aresztem został objęty jeden z paserów paser, pozostali członkowie zaś dozorami policyjnymi. Śledczy nie wykluczają w najbliższym czasie kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Niektórym zatrzymanym mogą grozić kary nawet 15 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony