Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież koparki

Data publikacji 30.05.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież koparko – ładowarki o wartości 150.000zł. To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się sprawca. Udowodniono mu także udział w obrocie środkami odurzającymi oraz podpalenie pojazdu. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Kryminalni od dłuższego czasu pracowali nad sprawą kradzieży koparek, do których dochodziło na terenie całego Śląska. Prowadzone czynności skierowały ich na trop jednego z mieszkańców powiatu bielskiego. Sprawca został zatrzymany.

Jak ustalili śledczy, nocą z 1 na 2 sierpnia 2011r. w Rybniku włamał się do koparko – ładowarki marki Case zaparkowanej na placu budowy, a następnie skradł ten pojazd. Udowodniono mu także podpalenie opla combo o wartości 17.000zł, którego dopuścił się przed dwoma laty, nocą z 14/15 lipca w Wilkowicach. Chodziło o wzajemne rozliczenia finansowe pomiędzy zatrzymanym mężczyzną, a właścicielem pojazdu. Ustalono ponadto, że sprawca uczestniczył w obrocie środkami odurzającymi.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Sprawa jest w toku, a policjanci planują kolejne zatrzymania powiązanych z nim osób.

(KWP Katowice / pb?

Powrót na górę strony